Szkoła Podstawowa w Głębokiem Szkoła Podstawowa w Głębokiem Szkoła Podstawowa w Głębokiem

Szkoła Podstawowa w Głębokiem
godlo polski Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Głębokie 6
tel: 18 44 64 085
e-mail: sekretariat@sp-glebokie.piwniczna.pl

Informujemy, że nasza strona internetowa została przeniesiona na nowy adres: sp-glebokie.piwniczna.pl Zapraszamy

20 lat szkolnej, świątecznej tradycji

15/04/2019r.

To już dwadzieścia lat, odkąd co roku  na Niedzielę Palmową społeczność Szkoły Podstawowej w Głębokiem wykonała siedmiometrowa palmę , która przez okres wielkanocny zdobi parafialny kościół. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2000 roku przez ówczesnego kierownika Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Joannę Jamrozowicz- obecnie dyrektora szkoły.
Początkowo w jej  wykonanie  zaangażowane były tylko dzieci z tej Świetlicy. Z czasem dołączyło koło SKO oraz  uczniowie starszych klas w ramach lekcji plastyki.Część kwiatów wykonywana była  przez chętnych uczniów w domu. W ubiegłych latach swój udział miała również Pani Magdalena Tymura, która gościnnie uczestniczyła w integracyjnych zajęciach Świetlicy Prof- Wych  dzieląc się swoim talentem. Nowe pomysły na kwiaty podczas zajęć w szkole zaprezentowały Panie ze  Stowarzyszenia Młodów-Głębokie, w szczególności Pani Danuta Kulig.

W kultywowanie pięknej tradycji włączają się zarówno
uczniowie, wychowawcy świetlicy, opiekun SKO, dyrektor szkoły, jak i pracownicy niepedagogiczni oraz rodzice. Od wielu lat w pomoc angażuje się też Pan Józef- kościelny Parafii Głębokie.